fbpx

PRACOWNICY BIUROWI JUŻ NIGDY NIE WRÓCĄ DO PRACY

BLOG

PRACOWNICY BIUROWI JUŻ NIGDY NIE WRÓCĄ DO PRACY

utworzone przez | lut 1, 2021 | Uncategorized | 0 komentarzy

​​Pracownicy firm na stanowiskach stacjonarnych  już nigdy nie będą przychodzić do biura przez pięć dni w tygodniu. Nowym trendem będzie dążenie do pracy z domu.

Czy przychodzenie do biura staje się staromodne?

W połowie marca 2020 r. w czasie pandemii spowodowanej koronawirusem praca z domu z dnia na dzień stała się dla wielu osób jedynym możliwym sposobem realizowania obowiązków zawodowych. Dla wielu pracowników domy stały się tymczasowym miejscem pracy. Czy to doświadczenie zmieni podejście do pracy biurowej?

Praca z domu, która od lat stanowiła element benefitów pracowniczych, stała się z początkiem roku 2020 koniecznością dla większości firm. Duża część podmiotów była doskonale przygotowana na taki rozwój wydarzeń, podobnie jak i ich pracownicy. Ale czy wszyscy? Jak naprawdę wygląda domowe środowisko pracy? 

Czy my, jako pracownicy dobrze czujemy się w pracy w domu, gdzie czasem warunki nie sprzyjają?

PRODUKTYWNOŚĆ JEST TUTAJ KLUCZEM

Kiedy pracownicy zostali wysłani do domu i tam musieli stawić czoła codziennym obowiązkom pojawiały się dyskusje, że ich produktywność może spaść i nie odnajdą się w nowej sytuacji. Wygląda jednak na to, że czas był tu kluczowy, a praca zdalna nie wpływa negatywnie na jej efektywność. 

Popularyzacja pracy zdalnej, przyspieszona automatyzacja procesów i szybka adaptacja do nowego otoczenia biznesowego spowodują, że nie będzie już powrotu w 100% do starego systemu pracy.

Według Reuters.com oraz Enterprise Technology Research (ETR) liczba pracowników pracująca na stałe z domu podwoiła się w okresie pandemii.

Jak podaje Erik Bradley, główny strateg ds. Zaangażowania w ETR-  „Miara produktywności udowadnia, że ​​praca zdalna działa”.

A ty jesteś w jakiej sytuacji?

Pracujesz z domu?

Czy w związku ze wzrostem efektywności pracowników biurowych pracujących z domu czujesz obawę przed utartą pracy?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zainteresowany współpracą z nami? 

Benelux JOB

Belgium

The Netherlands

Luxembourg