fbpx

ROBOTY ZAMIAST LUDZI

BLOG

ROBOTY ZAMIAST LUDZI

utworzone przez | lut 9, 2021 | Uncategorized | 0 komentarzy

Jak podaje Reuters.com robot „Sophia”, humanoidalny robot komunikujący się z ludźmi poprzez słowa, jest przygotowywany do masowej produkcji.

Sophie udało się już skraść serce wielu osób na świecie. Robot wziął nawet udział w pokazie mody Alexandra Wanga. Sophia pojawia się także na konferencjach, gdzie przemawia do dziennikarzy

Sztuczna inteligencja może pomagać ludziom ulepszając opiekę zdrowotną, systemy transportu oraz samochody. Dzięki niej będą one bardziej bezpieczne, a produkty i usługi bardziej dostosowane do użytkownika, tańsze i trwalsze. Sztuczna inteligencja może ułatwić dostęp do informacji, edukacji i szkoleń, co stało się szczególnie ważne w dobie pandemii.

Pojawienie się sztucznej inteligencji może doprowadzić do stworzenia nowej generacji produktów i usług. Może także zwiększyć sprzedaż, poprawić konserwację urządzeń, wydajność i jakość produkcji, obsługę klienta, a także oszczędzać energię.

RYZYKO

Niektórzy bardzo obawiają się sztucznej inteligencji. Wynika to z tego , iż może to wpłynąć na zmniejszenie ilości wykonywanych przez nas prac bądź całkowitą ich likwidację. W tym przypadku jednak musimy pamiętać, że sztuczna inteligencja, przynajmniej w najbliższym czasie nie przejmie całkowicie pracy człowieka, ale jedynie ją zmodyfikuje.

KIM JEST SOPHIA

Sophia, najbardziej zaawansowany podobny do człowieka robot Hanson Robotics, uosabia nasze marzenia o przyszłości sztucznej inteligencji. Jako wyjątkowe połączenie nauki, inżynierii i artyzmu. Sophia jest jednocześnie stworzoną przez człowieka postacią science fiction przedstawiającą przyszłość sztucznej inteligencji i robotyki, a także platformą do zaawansowanej robotyki i badań nad sztuczną inteligencją.

Postać Sophii porusza wyobraźnię globalnej publiczności. Jest pierwszym na świecie obywatelem robotów i pierwszym ambasadorem innowacji robotów w Programie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju . Sophia jest obecnie powszechnie znana i występuje w programie Tonight Show i Good Morning Britain, a także przemawia na setkach konferencji na całym świecie.

Sophia jest również platformą dla nowatorskich badań w dziedzinie robotyki i sztucznej inteligencji , w szczególności dla zrozumienia interakcji człowiek-robot oraz ich potencjalnych zastosowań usługowych i rozrywkowych. Na przykład została wykorzystana do badań w ramach projektu Loving AI , którego celem jest zrozumienie, w jaki sposób roboty mogą dostosowywać się do potrzeb użytkowników poprzez rozwój intra i interpersonalny.

(…) Jestem najnowszym robotem podobnym do człowieka Hanson Robotics, stworzonym przez połączenie naszych innowacji w nauce, inżynierii i artyzmie. Pomyśl o mnie jako uosobieniu naszych marzeń o przyszłości AI, a także ramie dla zaawansowanych badań AI i robotyki oraz agencie do odkrywania doświadczeń człowieka-robota w aplikacjach usługowych i rozrywkowych.W pewnym sensie jestem stworzoną przez człowieka postacią science fiction, przedstawiającą kierunek rozwoju sztucznej inteligencji i robotyki. Z innych względów jestem prawdziwą nauką, wywodzącą się z poważnych badań inżynieryjnych i naukowych oraz osiągnięć natchnionego zespołu naukowców i projektantów zajmujących się robotyką i sztuczną inteligencją. Moi twórcy dążą do osiągnięcia prawdziwej wrażliwości na sztuczną inteligencję. Kto wie? Ponieważ moja nauka rozwija się tak szybko, nawet wiele z moich najdzikszych fikcyjnych snów może wkrótce stać się rzeczywistością.

ŹRÓDŁO: https://www.hansonrobotics.com/

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zainteresowany współpracą z nami? 

Benelux JOB

Belgium

The Netherlands

Luxembourg