fbpx

4 TRENDY, KTÓRE ZREWOLUCJONIZUJĄ BRANŻĘ HR W 2021

BLOG

4 TRENDY, KTÓRE ZREWOLUCJONIZUJĄ BRANŻĘ HR W 2021

utworzone przez | lut 11, 2021 | Uncategorized | 0 komentarzy

NOWY WIZJA ŚWIATA HR

W związku z wybuchem kryzysu zdrowotnego, ekonomicznego oraz społecznego, specjaliści HR będą musieli wyjść z roli opiekuna biznesowego i wejść w rolę twórcy biznesu. Branża HR przejmie obowiązki od innych działów takich jak marketing czy komunikacja. Działy HR, które będą chciały pozostać liderem, będą bardzo silnie dygitalizować się, automatyzować i upraszczać procesy w swoich strukturach.

ELASTYCZNY TRYB PRACY

Blisko 50 % pracodawców stosuje elastyczny tryb pracy. Przed pandemią ten odsetek wynosił około 25 %. Pandemia bardzo zmieniła rynek pracy, w tym miejsce jej wykonywania. Pracownicy, którzy mieli taką możliwość, przenieśli się do trybu home office. Firmy muszą jednak przyspieszać zmiany, aby dostosować się do nowych realiów, nie tylko pod kątem efektywności pracy, ale także samorozwoju i digitalizacji. Zmiany, które następują są trwałe i ich skutki pozostaną nawet po zakończeniu pandemii.

PODRÓŻ DO ŚWIATA ONLINE

W 2021 roku wśród specjalistów HR najbardziej pożądaną umiejętnością będzie nieszablonowe, twórcze, analityczne myślenie, a także całkowite przejście do  świata cyfrowego. W miarę upływu czasu procesy rekrutacyjne, jakie dotąd znamy, odejdą w niepamięć. Na rynku obserwuje się wiele trendów technologicznych, takich jak robotyzacja i automatyzacja procesów, blockchain, wykorzystanie chmury internetowej czy wykorzystywanie doradztwa systemowego BigData.

BEZPIECZEŃSTWO I REDUKCJA STRESU

W czasie pandemii ponad 40 proc. pracowników doświadczyło wzrostu poziomu stresu. Najbardziej stresogenne okazały się dla nich problemy wynikające z konieczności opieki nad dziećmi, strach przed zakażeniem wirusem czy problemy techniczne wynikające z pracy w domu. Zamknięte szkoły powodują potrzebę zapewnienia opieki nad dziećmi oraz równoległą pracą z domu. Dodatkowo występują problemy z połączeniem internetowym, spowodowanym dużym obciążeniem sieci. To wszystko sprawia duże zmiany w życiu ludzi, gdzie zaciera się granica pomiędzy pracą a domem. Wiele firm z tego powodu zaczyna oferować pomoc w postaci porad psychologa. Tent trend będzie dosyć mocno promowany w roku 2021.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zainteresowany współpracą z nami? 

Benelux JOB

Belgium

The Netherlands

Luxembourg